Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

+421 903 781 545

Keďže táto téma je tak rozsiahla, budem sa jej venovať opakovane. Tentokrát by som rád upriamil pozornosť na konkrétne poistné podmienky - tzv. riziká

Pri prvotnom prečítaní, že aké riziká tá ktorá poisťovňa kryje (ľudovo - poisťuje), sa zdá byť takmer všetko rovnaké. Ako keď sa pozriete čiste nahrubo na auto. Aj toto má motor, aj toto má karosériu, aj toto má kolesá...veď sú rovnaké ! Tak prečo by som mal za hento tam platiť 2x viac? Vieme, že tie autá nie sú rovnaké a tak isto nie sú rovnaké podmienky.

Tak je to aj pri poistení domu, resp nehnuteľnosti. Napríklad : riziko "Víchrica" Vo Všeobecných poistných podmienkach je napísané, ža sú kryté škody pri rýchlosti vetra nad 60km/hod. To znamené, že stačí ak víchor iba na určitý okamih dosahoval rýchlosť viac  ako 60 km/hod, spôsobil na nehnuteľnosti škodu - mala by poisťňa plniť. Prečo mala - ako to dokázať - ale to budeme rozoberť inokedy.

Teraz sa vráťme k podmienkam jednotlivých poisťovní...Každému uvažujúcemu človeku je jasné, že ak konkurenčná a "nádherne" lacná poisťovňa plní víchricu až od 70km/hod, veď to je skoro to isté(ako to auto)... veď rozdiel je len 10 km/hod...ale je štatisticky dokázené, že čím je toto číslo vyššie, tým je tátto hrozba zriedkavejšia...

...a tak je to aj pri povodni, resp. záplave (koľkokrát bola za posledných 5,10,15, rokov), zemetrasenie...

Správne poistiť svoj dom, byt, nehnuteľnosť je vysoko odborná záležitosť...nezverujte to amatérom...

Juraj Récky - poistenie domu a majetku

Potrebujete pomôcť s majetkovým poistením?

So svojimi otázkami sa môžete obrátiť na Juraja Réckeho. Počas 20-ročnej praxe zozbieral množstvo skúseností a pozná všetky úskalia poisťovníctva nehnuteľností a majetku. Dnes pôsobí ako nezávislý finančný agent a poradca.

Potrebujem pomôcť / poistiť

Profesionálne služby v oblasti zabezpečenia majetku a nehnuteľností

+421 903 781 545

Poslať email

Sme tu pre vás v pracovné dni

od 8:00 do 17:00