Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

+421 903 781 545

 Poistenie zodpovednosti, ako súčasť poistných zmlúv, je veľmi dôležitý aspekt poistenia majetku občanov. Je to samostatná kategória, samostatná problematika. Niektoré poisťovne to ponúkajú ako súčasť produktu, iné ako pripoistenie. V zásade rozoznávame dve kategórie zodpovednosti:

Zodpovednosť z vlastnícva nehnuteľnosti a

Občianska zodpovednosť, resp. zodpovednosť príslušníka domácnosti.

 

 Zodpovednosť z vlastnícva nehnuteľnosti.

 Jednoduchý príklad - mám škridľovú strechu, nestarám sa o to, v akom je stave, nemusí byť ani vietor a škridľa padne na susedovo auto. Podľa Občianskeho zákonníka som za moju strechu (a jej údržbu, či skôr neúdržbu) zodpovedný.

V tomto kontexte si treba uvedomiť jednu zásadnú vec - poisťovňa bude za mňa hradiť iba škody, za ktoré som pred zákonom zodpovedný. Lebo nastávajú aj prípady, kde zasiahne vyšia moc (vis major) a vtedy nie som zodpovedný ani pred zákonom. Napr. cez môj pozemok sa preženie veľká voda a poškodí susedovi dom...on povie -išlo to cez tvoj pozemok - ty si za to zodpovedný, ale to je omyl ! Žiadny normálny súd by ma neodsúdil uhradiť susedovi škodu..veď ja za to nemôžem, že sa cez môj pozemok prehnala nejaká veľká voda...

 

Juraj Récky - poistenie domu a majetku

Potrebujete pomôcť s majetkovým poistením?

So svojimi otázkami sa môžete obrátiť na Juraja Réckeho. Počas 20-ročnej praxe zozbieral množstvo skúseností a pozná všetky úskalia poisťovníctva nehnuteľností a majetku. Dnes pôsobí ako nezávislý finančný agent a poradca.

Potrebujem pomôcť / poistiť

Profesionálne služby v oblasti zabezpečenia majetku a nehnuteľností

+421 903 781 545

Poslať email

Sme tu pre vás v pracovné dni

od 8:00 do 17:00